Arama
Filtrele
Kapat
RSS

Blog

Çocuklarla Birlikte Evde Yapabileceğiniz Üç Aktivite

 

 

1- Hamur Kesme : Çocukların çok sevdikleri bu aktivitede hamur kesiyoruz. Gereken malzemeler un, tuz, su, makas ve merdane. Un, tuz ve sudan oluşan ele yapışmayan bir hamur yoğurun. Hamuru merdane ile açın. Makasın kesebileceği ince bir hamur elde etmelisiniz. Hamuru açtıktan sonra 5’er cm genişliğinde şeritler kesin. Hamurunuz hazır. Makasın ucunun küt olmasına ve çocuğunuzun elini rahatlıkla kavramasına dikkat edin. Çocuğunuz bu şeritleri 1 er 2 şer cm genişliğinde kesebilir.

 Bu aktivite el göz koordinasyonunu sağladığı gibi parmak kaslarının gelişimini de hızlandırır. Hamur, kağıt ve kartona göre daha elastik bir malzeme bu nedenle küçük el kasları için hızlı bir çalıştırıcı görev üstleniyor. Dilerseniz oyun hamuru ile de kesim yapabilirsiniz. Ancak oyun hamurdan elde şeritlerin kesimi çok çabuk bitiyor. Çocuğunuz sabırsızlanabilir.

 2- Evde oyun çadırı : Yemek masanızın üzerini boşaltın, sandalyelerinizi kaldırın. Masaya yere değecek büyük bir örtü serin. Çadırınız kullanıma hazır. Çadırın içine birkaç yastık, oyuncak ve el feneri koyarsanız çadırın keyfine doyum olmaz. Çadıra, dilerseniz mısır patlatıp misafirliğe gidebilirsiniz.

 3- Kopya çocuk : Yere çocuğunuzun üzerine yatabileceği büyük bir kağıt ya da karton serin. Çocuğunuz kağıdın ya da kartonun üzerine yatsın. Keçeli bir kalemle çocuğunuzun kopyasını çıkarın. Çocuğunuz kalktığında kendisinden bir kopya görüp şaşıracak. Makasla kopya çocuğu dikkatlice kesip çıkartın. Şİmdiyse evinizdeki atık malzemlerle kopya çocuğu gerçeğe dönüştürme zamanı. Saçlarını yün ipten, kaşlarını makarnadan yapabilirsiniz yaratıcılığınızı konuşturma zamanı. Çocuğunuzun bu etkinliği size uygulamasına izin verin. Daha büyük bir kağıt yada kartona ihtiyacınız olacak. Aktivite bitiminde odasına ya da dilediğiniz herhangi bir yere duvara asarsanız bu çocuğunuzun çok hoşuna gidecektir.

 

Yukarıda belirtilen aktiviteler çocuğunuzun gelişimine göre 3-4 yaş itibariyle yetişkin gözetiminde yapılmalıdır.

HH Lifa® Flow Teknolojisi Nedir?

HH Lifa® Flow Teknolojisi:

Bu teknoloji için, outdoor giyimin en önemli parçası olan, taban katmanı (base layer) alanında, bugüne kadar geliştirilmiş teknolojiler arasında bir dönüm noktası olmuştur diyebiliriz. Lifa® Flow, Helly Hansen'in eşsiz Flow(akış) teknolojisini Lifa Stay Dry Teknoloji lifleriyle birleştiren bir yapıdır.

Bu teknoloji ile üretilen içlikler iki katmandan oluşur. İç katman nemi(teri) cildinizden hızla uzaklaştırırken. Dış katman ise sizin kuru ve sıcak kalmanızı sağlar. Nemin hareketi tek yönlüdür. İçeriden dışarıya doğru hareket eder.

Blog Arşivi