Arama
Filtrele
Kapat

Opinel Carbon - Geleneksel Karbon Çelik Çakılar

Carbone, Karbon Çelik, N°02-12
10 cm, Karbon Çelik
529,00 TL
12 cm, Karbon Çelik
639,00 TL
8,5 cm, Karbon Çelik
369,00 TL

Opinel Carbon - Geleneksel Karbon Çelik Çakılar

Opinel'in ikonik boyutlu bıçağı olan N°08'i de kapsayan N°02'den, N°12'ye kadar olan karbon bıçak serisidir.

Bu çok amaçlı bıçakları, kamp, avcılık gibi outdoor faaliyetlerinizde yanınızdan ayıramayacaksanız. Kayın ağacından işlenmiş bir sapa, katlanabilir yapıya ve yüksek kaliteli kolay bienebilir çelik bir bıçağa sahiptir.

ÖZELLİKLER

Bıçak uzunluğu: 3,5 cm'den, 12 cm'ye kadar.

Karbon Çelik: Karbon çeliğimiz son derece serttir, böylece mükemmel kesme kalitesi, iyi aşınma direnci ve kolay bilemeyi garanti eder. Karbon kolayca paslanabilir. Nemli yerlerden kaçınmanızı ve kullanımdan sonra bıçağı silmenizi ve greslemenizi öneririz.

Sap: Kayın, Opinel sapların üretiminde en yaygın kullanılan ahşaptır. Fransız kayın ağacı sert, dayanıklı ve kullanımı kolaydır. Homojen bir görünüme sahip, açık rengi sarıdan pembeye değişir. Çok sayıda küçük koyu çizgi varlığı ile karakterizedir.

Emniyet Halkası: 1955 yılında Marcel Opinel tarafından icat edilen Virobloc Emniyet Halkası, N°06'dan itibaren, tüm katlanır bıçaklara takılmıştır. Paslanmaz çelikten kesilmiş olan Virobloc'un biri sabit, diğeri kayar olmak üzere iki bölümü vardır. Bıçağı açık kilitlemeye ek olarak (kullanımda güvenlik), bıçağı kapalı olarak kilitlemek de artık mümkündür (taşıma güvenliği). N°06'dan küçük bıçaklarda emniyet halkası yoktur.

Ürün özellikleri
Attribute nameAttribute value
Namlu Boyu3,5 cm - 12 cm
MalzemeKarbon Çelik
Yorumunuzu yazın
  • Yorum yazabilmek için üye girişi yapmalısınız. Sadece kayıtlı kullanıcılar yorum yazabilir.
*
*
Kötü
Mükemmel
Ürün etiketleri