Arama
Filtrele
Kapat
RSS

Blog

Balta Keskinleştirme, Saklama ve Kullanma Önerileri

Keskinleştirme

  1. Ağaç budama, kesme veya odun bölme için dışbükey kenarlı balta kullanın.
  2. Yarma için ise düz kenarlı balta kullanın.
  3. Bir açıyla bilenen balta, kolayca kayabileceği için tehlikelidir!
  4. İçbükey bir kenarlı baltanın parçalanma riski yüksektir.Balta kenarınızı zımpara kağıdı veya taşlama motoru kullanarak keskinleştirebilirsiniz. Bilemenin en güvenli yolu, ıslak bileme makinası kullanmaktır, ancak bazen farklı bir yöntemle, önceden çapakların veya diğer hasarların traşlanması gerekli olabilir. 

Not: Bileme yaparken baltanın ısıdan etkilenmediğinden emin olmanız çok önemlidir! Baltanın herhangi bir kısmı mavi bir renge dönüşürse, temperlenmiş bölgenin baltanın o kısmında kaybolduğunu ve artık baltanın aşınmaya karşı dirençli olmadığını belirtir.


Saklama

Balcınızı asla aşırı kuru yerlerde saklamayın, örn. kazan dairelerinde veya bir ısıtıcıya dayanmış olarak. Bu balta sapının kurumasına ve balta kafasının kullanım esnasında çıkmasına neden olabilir.


Kullanma


Asla başka bir aletle baltanın arkasına vurmayın. Baltayı asla balyoz olarak kullanmayın. Bu iş için özel üretilmiş bir baltanız varsa kullanabilirsiniz.

HH Lifa® Flow Teknolojisi Nedir?

HH Lifa® Flow Teknolojisi:

Bu teknoloji için, outdoor giyimin en önemli parçası olan, taban katmanı (base layer) alanında, bugüne kadar geliştirilmiş teknolojiler arasında bir dönüm noktası olmuştur diyebiliriz. Lifa® Flow, Helly Hansen'in eşsiz Flow(akış) teknolojisini Lifa Stay Dry Teknoloji lifleriyle birleştiren bir yapıdır.

Bu teknoloji ile üretilen içlikler iki katmandan oluşur. İç katman nemi(teri) cildinizden hızla uzaklaştırırken. Dış katman ise sizin kuru ve sıcak kalmanızı sağlar. Nemin hareketi tek yönlüdür. İçeriden dışarıya doğru hareket eder.

Blog Arşivi